Уникалният празник “Дни на маданския кристал” се завръща на 16 и 17 май

04 Feb, 2025

За трета поредна година в Мадан ще се проведе уникалният празник „Дни на маданския кристал“ или „Mineral Show Madan“.

Третото издание е предвидено да се проведе на 16-и и 17-и май 2025 година, обяви кметът на Мадан Фахри Молайсенов.

Организаторите отново предвиждат богата и пъстра програма, като в рамките на два дни, в центъра на града ще бъдат разположени шатри с колекции на кристали от местни и външни колекционери, както и предмети, изработени от кристали.

Всички посетители, освен че ще могат да разгледат експозицията от подземните шедьоври, ще могат и да си закупят от тях.

Ако сте колекционери от страната или чужбина може да заявите своето участие на:

Записване за участие:

Register of participation:

email: madanoba@gmail.com

tel: +359/30898060/98220

Всички, които искат да се докоснат до блясъка и магията на маданския кристал, или да опитат традиционните родопски ястия под звуците на родопска музика и танци, или да видят любимите си изпълнители са добре дошли!

„Като град с вековна миньорска история, знаем колко е важно да пазим бижутата на природата.

С това събитие даваме шанс на всички колекционери и любители на кристали да се срещнат и да им се насладят заедно”, сподели кметът на Мадан.

Последвайте линка, за да видите видео от миналогодишното издание на празника: https://www.facebook.com/watch/?mibextid=wwXIfr&v=860590632533149&rdid=mjKKhcdu7LulkXVg

Mihalkovo

Подобни

Новини от региона

туризъм

спорт

култура