Чепеларе се налага като курортен град за почивка и туризъм в 4 сезона
Хотелиерите в община Чепеларе са готови за зимния сезон, според информация от Туристическия център в родопския град.
Почти всички места в хотели и къщи за гости за празниците са резервирани, като се очаква се добър зимен сезон.
Български, ирландски, английски и балкански туристи са основният контингент за ски дестинацията Пампорово – Мечи чал.
От тази зима ще функционират чартърни полети от Румъния до летище Пловдив. Тези чартъри ще ни помогнат, за да идват повече туристи, заяви кметът на Чепеларе.
Боран Хаджиев увери, че Община Чепеларе работи активно относно перспективите за повече чартъри до Пловдив.
Трябва да осигурим по-бърз достъп на туристите, които искат да посещават Чепеларе и Пампорово през зимния период, правим всички възможно това да се случи, посочи Хаджиев.
От общината са водени разговори с представители на един от авиопревозвачите и са поети инициативи за по-мащабно рекламиране на региона.
От следващата пролет се очакват чартърни полети от Испания и Италия, обясни кметът Хаджиев.
За идния летен сезон Община Чепеларе подготвя експониране в Музея на родопския карст на част от находките от продължаващите разкопки на пещерното обиталище Чая.
Ценна находка на археолозите през това лято е зъб от пещерен лъв.
Наскоро кметът на Община Чепеларе Боран Хаджиев получи наградата на НСОРБ за принос в развитието на местното самоуправление.
Чепеларе е разпознаваем на туристическата карта на България като предпочитана планинска дестинация.
Курортен град за семейна почивка, за климатолечение и възстановяване в 4 сезона, а през зимата – за ски, остават запазените марки на Чепеларе.
Наред с търсещите прохлада от летните жеги туристи, в Чепеларе пристигат целогодишно и спортни отбори, провеждащи високопланинска подготовка в родопския град.
Новооткритият обновен мултифункционален спортен комплекс привлича все повече тимове, национални състезатели от различни гарнитури, атлети от страната.
Дигитална карта на община Чепеларе и туристическа пътека до Сбирковата пещера са част от новостите, с които градът посреща туристите през тази година.
Инвестициите на Община Чепеларе в нови атракции и услуги са на база високите постъпления от туристически данък.
Планинската пътека с дължина 10 км започва от Сбирковата пещера, преминава през старата граница, разделяла Родопите до 1912 г., продължава покрай пещерата Топчето и пилона с българското знаме на Рожен, стигайки до изворите на река Чая.
Маршрутът е кръгов с възможност да бъде изминаван на различните етапи.
На туристическия сайт на Чепеларе вече е достъпна новата дигитална карта на общината. Електронният гид представя маршрути и забележителности в Чепеларе и околностите.
За улеснение на туристите, дигиталната карта е достъпна и с QR код. С картата е постигната дигитализация на целия туристически продукт в Чепеларе.