Родопа разгроми Сливен с 9:1

01 Oct, 2023

Христо Ковачев и Михаел Кисьов вкараха по 3 гола при победата на Родопа над Сливен с 9:1.

Двубоят от 10-ия кръг на шампионата на Трета лига – Югоизточна група се игра днес на стадион Хаджи Димитър.

Головата фиеста за зелено-белите бе открита в 28-та минута от Даниел Кутев, след което в 30, 35, и 40-та минута Христо Ковачев оформи своя хеттрик.

В края на полувремето, Йордан Йорданов вкара единственото попадение за Сливен.

Вторите 45-минути започнаха с гол от съблекалнята, като точен бе Михаел Кисьов. Той бе точен съответно и в 62 и 72-та минута.

Капитанът на Родопа Теодор Стефанов вкара за 8:1 в 77-та, а Борислав Семетски оформи крайното 9:1 в 81-та минута. Резултатът можеше да бъде и с гол повече за зелено-белите, но Мануел Башев пропусна сам срещу вратаря, като преди това се отчете с две асисненции при головете на Стефанов и Семетски.

Непосредствено преди мача Родопа остана без треньор, след като Кириякос Георгиу напусна поста.

Снимка: Sportal.bg